הוא מתוק מאוד, ידידותי להפליא, אוהב מאוד ילדים, מלא שמחת חיים והוא אפילו לא משיר שערות רבות כך שהסיכוי לתגובה אלרגית אליו נמוך יחסית – אין פלא שכלבי שיצו הפכו לפופולריים מאוד בישראל. לצד כל היתרונות, חשוב לזכור שעדיין מדובר בכלב, ועלולים להיות לו הרגלים בעייתיים – נביחות מרובות, לרוב עקב פחדים, עשיית צרכים במקום לא מתאים וגם השתוללות יתר. אילוף שיצו מקנה לכלב דפוסי התנהגות אידיאליים, כך שמובטחת בבית הרמוניה מושלמת. לטופ אילוף ניסיון רב בעבודה עם כלבים מגזע זה, והתוצאות בהתאם.

אילוף שיצו עושים רק איתנו:

✔️ אילוף כלבי שיצו בגישה חיובית בלבד

✔️ ייעוץ בסיסי ללא התחייבות מצדכם

✔️ אילוף שיצו גם בגיל צעיר

✔️ אילוף אצלכם בבית בכל מקום מחדרה ועד גדרה

✔️ ניסיון של יותר מ-10 שנים

להצעת מחיר משתלמת התקשרו:

072-397-5701

או פשוט השאירו פרטים בטופס:

מה חשוב לדעת על כלבי שיצו?

מקור השם שיצו הוא בסינית – Shih Tzu – והפירוש הוא "אריה קטן". התכונות שמאפיינות גזע זה אמנם לא מזכירות אריות, אבל מדובר כאמור ביצורים מתוקים מאוד. כלבי השיצו שובבים, אוהבים לשחק וגם להרעיף אהבה. הפרווה שלהם עשירה וארוכה, הם נחשבים כלבים היפואלרגניים שלא משירים שיער, הגובה של שיצו בוגר מגיע ל-20-30 ס"מ, העיניים עגולות וגדולות ולכן המבט נתפש כידידותי וקל לתת בכלב זה אמון, האוזניים מכוסות בשערות (וכתוצאה מכך יש לשיצו נטייה לדלקות אוזניים) והפנים כוללות מעין שפם וזקן.

באופן כללי, אפשר לומר שהשיצו מזכיר בובה, ולכן יש גם נטייה לפנק אותו. אילוף גורי שיצו יעזור להם לפתח תחושת עצמאות, להסתגל לבית שלהם ולממש את הפוטנציאל הגבוה שלהם.

אילוף כלבי שיצו באווירה חיובית ועם חיזוקים מתאימים

אילוף שיצו, בדיוק כמו אילוף רועה בלגי, לברדור, רוטווילר או כל גזע כלבים אחר, מתבצע ע"י טופ אילוף בגישה מתקדמת – גישה שבה מושם דגש על חיזוקים חיוביים להטמעת התנהגויות רצויות, כך שאין צורך באמצעים נוקשים כמו קולר חנק וכו'. הגישה החיובית תורמת להיווצרות קשר טוב מאוד בין האדם לבין הכלב, והופכת את תהליך האילוף לחוויה נעימה לכל הצדדים. בנוסף, על-פי מחקרים רבים, זוהי גם הגישה האפקטיבית ביותר ובפרט היא עוזרת לפתח תחושת עצמאות נכונה אצל הכלב.

המטרות האפשריות של אילוף שיצו:

  • הענקת ביטחון עצמי – מטרה נפוצה באופן כללי במקרים של אילוף כלבים קטנים.
  • מניעת נשיכות – עבור כלבי שיצו אילוף למניעת נשיכות חיוני מפני שהם אוהבים משחקי שליטה.
  • טיפול בבעיית הרס חפצים בבית – כלבי שיצו זקוקים לגירויים רבים, ובמקביל גם לגבולות ברורים לגבי מה מותר בבית ומה אסור.
  • חינוך לצרכים – בהתאם לגיל השיצו וליכולת שלו להתאפק. אילוף כלבים לצרכים כולל גם תיחום נכון בבית וגם ביסוס שגרת יציאה לטיולים כשהדבר אפשרי.

הפגת פחדים – אילוף שיצו שכולל חשיפה הדרגתית כבר מגיל צעיר לגירויים רבים ולכלבים אחרים.

אילוף שיצו מקצועי
שיצו (תמונה: Canva Pro)

אילוף גורי שיצו - מומלץ כבר מגיל צעיר מאוד

כמו ילדים, גם המוח של כלבים בנוי כך שבגיל צעיר יכולת הקליטה מיטבית. בהתאם, אילוף גורים עשוי להניב תוצאות טובות במיוחד, והכלל הזה תקף גם לגבי גזעים אחרים – למשל אילוף פיטבול צעיר או אילוף כלב כנעני בן מספר חודשים. בגיל צעיר חשוב במיוחד לבצע אילוף בגישה חיובית ובעזרת חטיפים, ליטופים, תשומת לב ומשחקים, כדי שהכלב יתרגל לחבר התנהגות חיובית שלו להתנהגות חיובית כלפיו.

כמה עולה אילוף שיצו?

איש מקצוע מנוסה יתאים לכל כלב שיצו אילוף ספציפי עבורו. בהתאם, ישנה גם שונות מבחינת המחיר של אילוף כלבים מגזע זה, ובאופן טבעי גם מטרת התהליך משפיעה על העלות שלו. באתר שלנו מופיע מחירון אילוף כלבים מפורט, ובטבלה שלפניכם תוכלו למצוא את טווחי המחירים של השירותים המבוקשים ביותר:

מהו מחיר אילוף גורי שיצו למניעת הרס בבית?

700-1,200 ש"ח

מומלץ להתחיל בתהליך בגיל צעיר

כמה עולה לחנך כלב שיצו לצרכים?

1,000-2,000 ש"ח

לסדרה של 3-5 מפגשים

כמה צריך לשלם על אילוף שיצו שלא ינשך?

1,000-2,000 ש"ח

כמה עולה מפגש אילוף כלבי שיצו?

280-500 ש"ח

בסדרת מפגשים המחיר לכל שיעור יהיה נמוך יותר

איפה כדאי לאלף כלבי שיצו, אצלכם בבית או בפנסיון?

האופי של השיצו גורם לכך שהמקום הנכון לתהליך האילוף הוא אצלכם בבית. בדרך זו הכלב לומד מהן ההתנהגויות המצופות ממנו בסביבה הטבעית שלו, ויכול להטמיע אותן במהירות – וכן לשמור עליהן גם בסוף התהליך. טופ אילוף מציעה שירותי אילוף כלבים בתל אביב, הרצליה, רמת גן, חולון, רחובות ולמעשה בכל מקום בין גדרה לחדרה – כך שאנחנו הכתובת המתאימה עבור אילוף כלבים בנתניה, כפר סבא, ראשון לציון ועוד. לרשימת איזורי השירות שלנו לחצו כאן. עוד כדאי לדעת שאנחנו מעניקים גם ייעוץ ראשוני בחינם וללא כל התחייבות מצדכם – עם מענה לכל שאלה כמו למשל איך מתבצע אילוף רועה גרמני לשמירה והגנה, מה ההבדלים בין אילוף כלבים בוגרים לאילוף גורים ועוד ועוד.

השאירו פרטים ונשמח לעזור:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא אילוף שיצו:

האם שיצו יודע לזהות את השם שנותנים לו?

כן. מתן שמות לכלבים תורם באופן טבעי לקשר הבין-אישי איתם. תהליך אילוף כולל גם את למידת השם, והשיצו החכם מצליח ברוב המקרים לזהות תוך זמן קצר איך קוראים לו.

האם כדאי להבריש את הפרווה של כלבי שיצו?

בהחלט. הברשת השיער פעמיים בשבוע תמנע הופעת קשרים והצטברות של לכלוכים על הפרווה. אם השיער של השיצו מסתיר את העיניים, כדאי לאסוף אותו לקוקו קטן.