חיים עם כלב מספקים רגעי קסם רבים, ולצידם גם לא מעט אתגרים. אחד המורכבים שבהם הוא חינוך כלב לצרכים. באופן טבעי, אף אחד לא רוצה אצלו בבית שלוליות שתן או גללים, אבל האינסטינקטים הטבעיים של הכלב (והעובדה שאין חיתולים לגורי כלבים כפי שיש לתינוקות…) עלולים לייצר מראות וריחות לא רצויים. הפתרון: הקניית הרגלים נכונים. אילוף כלבים לצרכים הוא אחד מתחומי המומחיות של טופ אילוף, גם בזכות הבקיאות המקצועית שלנו בנושא, גם בזכות המחויבות שלנו להצלחת התהליך וגם בזכות הגישה החיובית בה אנחנו מאמינים לאילוף כל כלב.

אילוף כלבים לצרכים עושים רק אצלנו:

✔️ אילוף כלבים לצרכים בהתאם לגיל ולאפשרויות הטיול

✔️ למדו איך לאלף כלב לצרכים ביחד איתנו מהר ובקלות!

✔️ למעלה מ-10 שנות ניסיון

✔️ חינוך כלב לצרכים בגישה חיובית

✔️ ייעוץ מקצועי ראשוני חינם – בלי מחויבות

✔️ שירות בכל מקום מחדרה עד גדרה

✔️ אילוף כלבים לצרכים במחירים הוגנים

להצעת מחיר משתלמת התקשרו:

072-397-5701

או פשוט השאירו פרטים בטופס:

חינוך כלב לצרכים בגישה חיובית

עוד לפני שנפרט איך לאלף כלב לצרכים, ישנו דגש חשוב במיוחד: החינוך לצרכים, כמו כל תהליך אילוף עבור כל כלב מכל גזע ובכל גיל, מתבצע בגישה של אילוף חיובי. הכוונה היא לאימון וחינוך שמבוססים על פידבקים חיוביים, בהתאמה מלאה לאופי הכלב או הכלבה, וכשרווחת הכלב לאורך הדרך מקבלת משקל זהה לזה של השגת המטרה. הבשורות הטובות הן שמחקרים רבים הוכיחו שבדרך זו ניתן להגיע לתוצאות לא פחות טובות, ובדרך כלל אפילו יותר טובות, בהשוואה לאופציה של אילוף כלבים בגישה המסורתית (כלומר כזו שכוללת גם ענישה והגבלות קשות).

מאיזה גיל אפשר להתחיל תהליך אילוף כלבים לצרכים?

התשובה לשאלת הגיל ההתחלתי תלויה במטרה הספציפית: אילוף כלב לצרכים בחוץ אפשרי בדרך כלל רק החל מגיל 3-4 חודשים, כשהוא כבר מחוסן מספיק כדי לצאת לטיולים ובנוסף יש לו את היכולת הפיזיולוגית להתאפק (ייתכנו הבדלים בין גזעים שונים – פירוט בהמשך העמוד). חינוך לעשיית צרכים במקום ספציפי בבית ובאופן מבוקר אפשרי מגיל צעיר יותר.

עוד חשוב להדגיש כי בניגוד למטרות אחרות שעבורן אפשרי אילוף בתנאי פנסיון, במקרה של חינוך לצרכים הדרך הנכונה היא כמובן אילוף כלבים בבית הלקוח, בסביבה הטבעית של הכלב, כך שכל ההרגלים שירכוש יהיו מחוברים אצלו בראש למקומות שבהם הוא חי ומסתובב.

איך לאלף כלב לצרכים ומתי להתחיל? זה תלוי בגודל הכלב

בניית תוכנית חינוך כלב לצרכים מושפעת גם מגזע הכלב, וליתר דיוק מהגודל שלו. לכלבים גדולים יש שלפוחית שתן גדולה יותר, ולכן יכולת איפוק רבה יותר. בנוסף, הם מפתחים יכולת זו בדרך כלל בגיל צעיר יותר. בהתאם, אילוף כלב קטן לצרכים בחוץ – למשל אילוף שיצו או פינצ'ר ננסי – יתחיל בדרך כלל בגיל 4 חודשים, בעוד כלב גדול אפשר להתחיל לחנך לצרכים כבר בגיל 9-10 שבועות.

אילוף כלבים לצרכים בחוץ
אילוף כלבים לצרכים בחוץ

איך לאלף כלב לצרכים עוד לפני שאפשר להוציא אותו לטיולים חופשיים?

בשלב הראשון, כשאי אפשר עדיין להסתובב עם הגור בחוץ באופן חופשי מפני שהוא עדיין לא מחוסן לגמרי ולכן עלול להידבק במחלות קשות, אילוף כלב לצרכים מבוסס על פדים או עיתונים.

הרעיון המרכזי הוא לקבל בהבנה את העובדה שהכלב יעשה את הצרכים שלו בבית, אבל לכוון אותו למקום ספציפי שבו הנזק יהיה מינימלי. באותו מקום שיהיה מיועד לעשיית הצרכים מניחים פדים מיוחדים או אפילו עיתונים (חלק מהפדים מגיעים עם ריח שמעודד את גורי הכלבים לעשות עליהם את הצרכים). בדרך זו לא תמצאו פתאום כתם שתן על הספה החדשה או גללים בחדר השינה שלכם, אלא רק במקום ספציפי – אמנם ייתכנו מקרים שבהם הגור ישכח שיש לו פדים או עיתונים ויבחר מקום אחר (פירוט לגבי התגובה הרצויה – בהמשך העמוד), אבל גם כך מדובר בשיפור משמעותי לעומת היעדר חינוך בכלל.

המלצה נוספת היא לקרב בהדרגה את הפדים או העיתונים אל דלת היציאה מהבית, כך שהכלב יתרגל לזהות את האזור הזה עם האפשרות לעשות צרכים (ואז יהיה לו קל יותר לקשר זאת לטיול).

איך מאלפים כלב לצרכים בשיטת התיחום?

כשהכלב כבר מחוסן וניתן להוציא אותו לטיולים, ובנוסף השלפוחית שלו גדולה מספיק, אפשר להתחיל בתהליך של אילוף לצרכים בחוץ. אחת השיטות הפופולריות היא התיחום. העיקרון המנחה של שיטה זו הוא ההרגל של הכלבים להימנע מעשיית צרכים במקום בו הם אוכלים או ישנים. בהתאם, מייצרים שטח ספציפי שבו נמצא הכלב כשהוא עלול לעשות צרכים בבית, ומניחים בו גם את המיטה של הכלב וגם את כלי האוכל והשתייה שלו. בגלל ההרגל הנ"ל הכלב יתאפק עד שתוציאו אותו לטיול (בתנאי כמובן שהמרווחים בין הטיולים לא יהיו ארוכים מדי).

את התיחום הדרוש יוצרים באמצעות כלוב (כמובן גדול ומרווח) או עם גדר גורים. בדרך זו ניתן לבצע גם אילוף כלבים בוגרים לצרכים ולא "רק" לגורים.

דגשים חשובים לגבי אילוף כלבים לצרכים באמצעות תיחום:

  • אסור בשום פנים ואופן להשתמש בכלוב או בגדר כאמצעי ענישה – חוויות בשטח התיחום שנתפשות ע"י הכלב כשליליות פוגעות באפקטיביות של התהליך.
  • שטח התיחום צריך להיות במקום שבו נמצאים גם בני הבית – ולא בחדר מבודד.
  • זמני השהות והיציאה חייבים להיות מותאמים לגזע הכלב, גיל הכלב ואופיו – וזהו כמובן חלק מהשירות שמספק מאלף כלבים בתל אביב או בכל מקום אחר.

שגרת טיולים נכונה חשובה מאד בתהליך של אילוף כלב לצרכים בחוץ

אילוף גורים למניעת עשיית צרכים בבית כולל גם בניית שגרת טיולים נכונה. הדבר הראשון שחשוב לדעת הוא מהם המועדים שבהם הכלב נוטה לעשות צרכים:

  • מיד כשהוא מתעורר
  • לפני השינה בסוף היום
  • אחרי כל ארוחה (וגם אחרי שתייה)
  • אחרי משחק אינטנסיבי

ככל שהכלב צעיר יותר, כך התדירות צריכה להיות גבוהה יותר. עוד טיפ חשוב עבור אילוף כלב לצרכים בחוץ הוא לפרגן לו בכל פעם שהוא עושה את הצרכים שלו מחוץ לבית – במילה טובה (תוך הקפדה על אינטונציה חיובית) וגם בצ'ופר. טיולים ממושכים תורמים גם הם ובנוסף משפרים את חיי הכלב באופן כללי.

חינוך כלב לצרכים בחוץ
שגרת טיולים חשובה לחינוך לצרכים

איך לאלף כלב לעשות צרכים בחוץ בלי עונשים וכעסים?

חינוך כלב לצרכים עם איש מקצוע מנוסה מוביל בסופו של דבר, ותוך זמן לא ארוך, לתוצאה הרצויה. יחד עם זאת, חשוב לזכור שלאורך הדרך ייתכנו גם נפילות. גם לאחר שהושלם התהליך, וגם כשאתם כבר יודעים למעשה איך מאלפים כלב לצרכים, עדיין יתכנו מקרים נקודתיים של הטלת שתן או צואה בבית. חשוב מאוד להימנע מצעקות, דיבור באינטונציות כועסות ועונשים – שכן לכלב אין דרך לדעת שהסיבה לכך היא עשיית הצרכים בבית (גם אם תראו לו אותם), ולכן הוא יחבר את הרגש השלילי למשהו אחר, דבר שעלול לשבש את ההתנהגות שלו.

רק אם תופסים את הכלב "על חם" כדאי לנזוף בו – וגם במקרה כזה מספיק טון חמור כדי להעביר את המסר. אם יש פספוסים רבים אחרי שכבר הושלם תהליך אילוף כלבים לצרכים, הסיבה לכך היא ככל הנראה בעיה פיזיולוגית ומומלץ להתייעץ עם וטרינר (תוכלו להתייעץ גם איתנו ונשמח לעזור לכם). בכל מקרה, חשוב לנקות היטב את האזור המלוכלך ולנטרל את הריח כדי שהכלב לא יתרגל לעשות שם את הצרכים.

כמה עולה אילוף כלב לצרכים?

לצד השאלה איך לאלף כלב לעשות צרכים בחוץ, ישנה גם שאלת העלות. מחיר אילוף כלבים על-מנת שלא יעשו את הצרכים בבית משתנה בהתאם למורכבות התהליך, אשר לכשעצמה תלויה בגזע, בגודל, במאפיינים הספציפיים של הכלב ובעוד פרמטרים. בטבלה שלפניכם מפורטים טווחי המחירים של השירותים הנפוצים ביותר:

מהו המחיר של המפגש הראשון בתהליך אילוף כלבים לצרכים?

280-500 ש"ח

מפגש שמיועד להיכרות, ייעוץ מקצועי וקביעת תוכנית עבודה

כמה עולה חינוך כלב לצרכים כשמדובר בגזע קטן?

280-450 ש"ח

מחיר לכל מפגש

כמה צריך לשלם על 3-6 מפגשים שבהם לומדים איך מאלפים כלב לצרכים?

1,000-2,000 ש"ח

מחיר לסדרת מפגשים

מהי העלות של אילוף כלבים בקבוצה?

150-300 ש"ח

מחיר לשיעור – אופציה זו מתאימה להפגת פחדים ולמטרות נוספות אבל לא לחינוך לצרכים

זמינות מרבית לאילוף כלבים לצרכים במרכז הארץ

צרכים בבית הם מפגע אסתטי ותברואתי, וגם אירוע מתסכל. כדי לעזור לכם לצמצם את שכיחות התופעה, ובהמשך להעלים אותה לגמרי, טופ אילוף מקפידה על זמינות גבוהה. אנחנו מציעים שירותי אילוף כלבים במרכז הארץ ומגיעים לכל מקום בין חדרה לגדרה, כך שאנחנו הכתובת הנכונה גם למי שמחפש מאלף כלבים בראשון לציון, גם למי שזקוקה לאילוף כלבים בהרצליה, גם בנתניה, גם בכפר סבא, הוד השרון, רחובות ועוד ועוד. לפירוט המלא – לחצו כאן למעבר לרשימת איזורי השירות שלנו.

שירות מכל הלב ❤️

בין אם המטרה היא אילוף לצרכים בחוץ, בין אם אימון למניעת נשכנות, בין אם אילוף כלבי תקיפה ויש כמובן עוד אפשרויות רבות, אנחנו מתחייבים בכל מקרה לשירות שהוא לא "רק" מקצועי מאוד, אלא גם כזה שניתן מכל הלב.

אנחנו פועלים מתוך אהבה אמיתית לכלבים, וגם לאילוף, ולכן שואפים להפיק את המקסימום מכל מפגש ומכל תהליך. כחלק מהסטנדרטים הגבוהים של השירות שלנו, נשמח לייעץ לכם גם לגבי נושאים שחורגים ממטרת האילוף, וגם לענות על כל שאלה בסבלנות, כולל למשל עזרה בבחירת שמות לכלבים עם משמעות.

השאירו פרטים ונשמח לעזור:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא אילוף כלבים לצרכים:

כמה זמן אורך תהליך אילוף כלבים לצרכים?

בין מספר שבועות למספר חודשים, בהתאם לגזע, לגיל ולאופי של הכלב הספציפי.

איך לאלף כלב לצרכים כשלא נמצאים בבית ברוב שעות היום?

במקרים כאלה חשוב במיוחד להקפיד על טיול בוקר ממושך וטיול מיד אחרי החזרה הביתה. בנוסף, ניתן להיעזר בשיטת הפדים.