פיטבול הוא כלב אתלטי וחזק, שמוגדר גם כמסוכן. למרות זאת, אפשר לגדל כלבים מגזע זה וליהנות מאינטראקציה מוצלחת מאוד איתם – כל עוד יש מודעות למאפיינים השונים של האופי שלו, והיערכות נכונה. אילוף פיטבול הוא חלק מרכזי בהיערכות. בזכות תהליך מקצועי הסיכון יהיה מזערי ואפילו אפסי, והחיים המשותפים שלכם יהפכו לנינוחים ונעימים במיוחד. לטופ אילוף ניסיון ספציפי באילוף פיטבולים, והתוצאות בהתאם.

אילוף פיטבול עושים רק איתנו:

✔️ אילוף פיטבול למניעת תוקפנות

✔️ מאלף פיטבולים עם 10 שנות ניסיון

✔️ אזור שירות נרחב: מחדרה עד גדרה

✔️ אילוף פיטבול בגישה חיובית וללא עונשים

✔️ הצלחה גם עם גורי פיטבול וגם עם פיטבולים בוגרים

✔️ ייעוץ ראשוני ללא התחייבות וללא תשלום

להצעת מחיר משתלמת התקשרו:

072-397-5701

או פשוט השאירו פרטים בטופס:

איך מאלף פיטבולים מנטרל תוקפנות?

השם המלא של הפיטבול הוא אמריקן פיטבול טרייר. גזע זה הוא תוצר של הכלאה בין הבולדוג לבין הטרייר, כשמטרת השילוב הייתה אכזרית מאוד: יצירת כלב שיילחם בפרים. ה"ספורט" המרושע הזה כבר נעלם מן העולם, אבל גם כלבי הפיטבול בימינו עדיין נושאים איתם גנים תוקפניים. בנוסף, למרבה הצער יש בני אדם שמחזיקים בפיטבול למטרות תקיפה, ולכן המוניטין הרע של הגזע.

כשהמטרה היא כלב חזק שיספק הגנה לבני האדם שאיתו וגם חברות אמיתית, כדאי לאלף את הפיטבול כבר מגיל צעיר למניעת תוקפנות ונשיכות. את המשימה החשובה הזו יש להפקיד בידי מאלף פיטבולים מיומן ובעל ניסיון כמונו.

תהליך חיברות הדרגתי - תרומה אדירה להרגעת הפיטבול

פיטבולים סובלים כאמור מתדמית שלילית, שלא באשמתם, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שיש להם הרבה מאוד אנרגיות ושהם חזקים מטבעם. כתוצאה מכך\ גם כלב שאינו תוקפן עלול לגרום נזק לאדם מבוגר, לכלב אחר ובוודאי שלילד – בלי כוונה רעה. על-מנת שהכלב יתנהל מתוך רגיעה עמוקה, ולכן האינטראקציות שלו עם הסביבה יתאפיינו בעדינות ובנינוחות, מומלץ להשקיע בתהליך חיברות (סוציאליזציה), גם כן מגיל צעיר.

התהליך ההדרגתי, אשר מתבצע במסגרת אילוף פיטבול, כולל מפגשים עם גברים, עם נשים, עם ילדים ועם חיות מחמד, בעיקר במסגרת טיולים מחוץ לבית. המפגשים המבוקרים יתבצעו כשהבולדוג מובל עם רצועה קצרה, ותוך חיזוק ההתנהגויות הרצויות.

אילוף פיטבול ללא עונשים

פיטבול מוגדר ככלב מסוכן, ולכן יש המאמינים כי הדרך היחידה לאלף כלב מסוג זה היא באמצעות חינוך נוקשה ותוך שימוש באמצעים כמו קולר חנק וכו'. גם העוצמה הפיזית הטמונה בו גורמת לפעמים לאמונה הנ"ל – אבל חשוב לדעת שמדובר באמונה שגויה.

הפיטבול הוא כלב אינטליגנטי מאוד. הוא גם נאמן לאנשים שמגדלים אותו, קולט מהר ובסופו של דבר מכוון לטוב. בהתאם, אילוף פיטבול, בדיוק כמו אילוף האסקי סיבירי או אילוף פומרניין, מומלץ לבצע בגישה החיובית – וזו הגישה שבה טופ אילוף דוגלת. הגישה החיובית כוללת קשב לכלב, ביסוס אינטראקציה טובה עם האדם שאיתו, הגדרת גבולות ברורים וחיזוק התנהגויות נכונות בעזרת צ'ופרים שונים (חטיף, ליטוף, משחק וכו'). במידת הצורך ייעשה שימוש ברתמה הומנית בזמן טיולים, עד שהכלב ילמד לווסת את האנרגיות הגבוהות שלו בדרך נכונה.

שימו לב: אמצעים נוקשים לא רק שמכאיבים לכלב אלא גם לא יעילים. אם למשל בזמן טיול הפיטבול רץ במהירות אל כלב אחר שזיהה ברחוב כדי לרחרח אותו, וקולר חנק שעל צווארו מתהדק ומכאיב לו – תיווצר אצלו התניה לא נכונה: הוא יקשר את תחושת הכאב לכך שיש עוד כלב בסביבה, ויפתח עוינות כלפי כלבים אחרים (שכמובן לא קשורים באמת לכאב, אבל בתודעת הפיטבול הם הסיבה).

אילוף פיטבול מחיר הוגן
אילוף פיטבול (תמונה: Canva Pro)

אילוף פיטבול מחיר הוגן ותועלת גבוהה במיוחד

כשמתלבטים אם להשקיע בתהליך אילוף פיטבול מחיר השירות הוא כמובן שיקול משמעותי. בטבלה הבאה מפורטות העלויות של האופציות המבוקשות ביותר. כמו כן, יש באתר מחירון אילוף כלבים מקיף. להצעת מחיר מותאמת ספציפית אליכם, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

כמה עולה אילוף פיטבול בבית הלקוח?

280-500 ש"ח

מחיר למפגש אחד. בסדרת מפגשים מחיר כל מפגש נמוך יותר

כמה כסף גובה מאלף פיטבולים על חינוך למשמעת בסיסית?

1,500-4,000 ש"ח

כמה צריך לשלם על אילוף כלב תוקפן?

1,000-3,800 ש"ח

מהו המחיר של אילוף כלב פיטבול בפנסיון?

2,500-5,400 ש"ח

לתקופה של שבועיים עד 4 שבועות

אילוף פיטבולים - להתחיל בגיל צעיר

פיטבול הוא כלב חכם מאוד ובעל תפיסה מהירה. בנוסף, עבור פיטבול אילוף הוא מתנה של ממש שמקנה לו הרגלים נכונים לחיים רגועים וטובים יותר עבורו. בהתאם, ההמלצה היא להתחיל בתהליך כבר בגיל צעיר, כ-10-12 שבועות. עבור פיטבול אילוף מותאם לגיל וליכולות, ומניב שיפור משמעותי תוך זמן קצר. וכמובן שקל יותר לאלף פיטבול צעיר. יחד עם זאת ,חשוב לציין כי לטופ אילוף יש ניסיון רב גם עם אילוף כלבים בוגרים – וגם במקרים אלה התוצאות טובות מאוד.

שירות אילוף פיטבולים מוקפד, בסטנדרטים גבוהים

הדרך היעילה ביותר לייצר מציאות חיים רצויה היא אילוף כלבים בבית הלקוח, כך שהכלב, במקרה זה הפיטבול, לומד איך להתנהג בסביבה שבה הוא יחיה. בנוסף, מבוססת במסגרת התהליך היררכיה נכונה אתכם וכן תקשורת יעילה. כשנדרש אימון אינטנסיבי ניתן לבצע אילוף פיטבול גם בפנסיון אילוף כלבים.

בכל מקרה, השירות שלנו מוקפד מאוד, מותאם ספציפית לכל כלב, כל מפגש מתחיל בדיוק במועד שנקבע והזמן מנוצל במלואו. אנחנו מציעים שירותי אילוף כלבים בתל אביב, בהרצליה, בפתח תקווה, בראשון לציון, בנתניה ובכל ישוב בין חדרה לגדרה. כמו כן, נשמח לייעץ לכם בכל נושא שהוא, ולענות על כל שאלה כמו איך מתבצע אילוף כלב כנעני מעורב למניעת תוקפנות, איך ללמד פומרניין מה השם שלו, איך לעזור לשיצו להסתדר עם השערות על העיניים ועוד ועוד.

לא רק אילוף - טיפים לחיים עם פיטבול

פיטבולים הם כלבים אנרגטיים מאוד שעלולים להפוך לאגרסיביים אם הם משתעממים. בהתאם, כדאי לספק לכלב גירויים רבים ככל האפשר, לשחק איתו וכמובן לצאת לטיולים ממושכים. עוד טיפ חשוב הוא לא לנסות להוציא בכוח דברים מהפה של פיטבול – עוצמת נעילת הלסתות שלו גבוהה מאוד, ומשיכה בכוח עלולה להסתיים באופן לא נעים. תהליך אילוף פיטבול מקצועי יבהיר לכלב מה מותר להכניס לפה ומה אסור. המזון של הפיטבולים צריך להיות בעל תכולת חלבון גבוהה, ועוד דגש הוא הקפדה על הכללים של חוק הכלבים המסוכנים.

חוק הכלבים המסוכנים - דגשים חשובים

חוק הכלבים המסוכנים – השם המדויק, אגב, הוא חוק להסדרת הפיקוח על כלבים, התשס"ג-2002 – מגדיר מספר גזעים כמסוכנים, ובהם הפיטבול. התקנות העיקריות על בסיס חוק זה הן:

  • חל איסור מוחלט להרבות פיטבולים.
  • בגיל חצי שנה חובה לסרס פיטבולים ולעקר פיטבוליות (אלא אם כן ישנה סכנת חיים לכלב, ובמקרה כזה חובה למנוע אופציית הזדווגות).
  • טיול עם פיטבול יתבצע רק כשהאדם מעל גיל 18.
  • אורך הרצועה של כלבי פיטבול בזמן טיול יהיה 2 מטר לכל היותר. כמו כן\ יש לחסום את הפה עם זמם.
  • אסור למכור פיטבולים וגם לא למסור אותם לאדם אחר, אלא אם כן וטרינר עירוני אישר את המסירה (באופן עקרוני, ההעדפה היא למסירת פיטבולים לכוחות הביטחון שמנצלים את היכולות שלהם למטרות שונות).
השאירו פרטים ונשמח לעזור:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא אילוף פיטבול:

האם פיטבולים מנשירים כמות גדולה של שערות?

לא, הפרווה של הכלבים מגזע זה קצרה, ולכן אין נשירה משמעותית.

מהי תוחלת החיים של פיטבול?

ברוב המקרים פיטבולים חיים בין 8 ל-15 שנים (תוחלת חיים קצרה בהשוואה לרוב גזעי הכלבים).