בורדר קולי הוא כלב חכם במיוחד. במקור הוא שימש ככוח עזר לרועי צאן, ואילו כיום הוא פשוט חבר נאמן. יכולות הלמידה הגבוהות של גזע זה הופכות את האילוף שלו לאפקטיבי להפליא, ובמיוחד כשהתהליך מופקד בידיים מקצועיות. אילוף בורדר קולי הוא אחד מתחומי המומחיות של טופ אילוף, גם בזכות ניסיון של למעלה מ-10 שנים וכלבים רבים, וגם בזכות ההיכרות המעמיקה שלנו עם הגזע הספציפי הזה.

אילוף בורדר קולי עושים רק איתנו:

✔️ אילוף בורדר קולי בגישה חיובית מתקדמת

✔️ מעל 10 שנות ניסיון

✔️ ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות מצידכם

✔️ אילוף בורדר קולי בבית הלקוח, בכל מקום בין חדרה לגדרה

✔️ הצבת גבולות בהתאמה אישית לכלב מגיל צעיר

✔️ אילוף בורדר קולי במחיר הוגן

להצעת מחיר משתלמת התקשרו:

072-397-5701

או פשוט השאירו פרטים בטופס:

אילוף בורדר קולי בגישה חיובית

באופן עקרוני, ישנן שתי גישות לאילוף כלבי בורדר קולי או כלבים מסוגים אחרים: אילוף כלבים בשיטה המסורתית, שכוללת אמצעים כמו קולר חנק ובאופן כללי משמעת נוקשה, ואילוף כלבים בגישה מתקדמת על בסיס עיקרון בשם LIMA (ראשי תיבות של Least Intrusive Minimally Aversive). הגישה המתקדמת לא זקוקה לטכניקות שעלולות להכאיב לכלב או לאיים עליו, אלא דוגלת בקשב מלא לבעל החיים והטמעת הרגלים נכונים עבורו.

מחקרים רבים הוכיחו שהגישה החיובית היא גם יעילה מאוד, ובוודאי שעבור בורדר קולי שניחן באינטליגנציה גבוהה וברצון לשתף פעולה עם בני האדם שאיתו. אנחנו מקפידים על אילוף בגישה המתקדמת, כך שגם התוצאות מצוינות וגם הדרך מהנה.

המטרות האפשריות של אילוף בורדר קולי

עבור כל בורדר קולי אילוף מקצועי יכול להיות חוויה מעצימה, בזכות האופי האנרגטי והרצון לבצע משימות שונות. המטרות האפשריות העיקריות לתהליך הן:

  • ביסוס תגובה נכונה לגירויים שונים – האנרגטיות של הבורדר קולי גורמת לו להיות ערני מאוד לסביבה. כלבים מגזע זה מגיבים לכל גירוי: ילדים, חתולים, אופניים, תנועות פתאומיות ועוד. בהתאם, אחת המטרות האפשריות לאילוף היא ביסוס תגובות נכונות – כדי שלמשל הכלב לא ירוץ אחרי רוכבי אופניים או קורקינטים (פעולה שגם אם היא מתבצעת מתוך משחק או סקרנות, עלולה להסתיים בצורה לא נעימה, גם לרוכב וגם לכלב).
  • חיזוק הקשר ביניכם לבין הכלב – כלבי בורדר קולי עלולים להשתעמם במהירות. קשר טוב ביניכם לבין הכלב, כזה שכולל טיולים ממושכים עם עדיפות למרחבים פתוחים, משחקים כיפיים וכו', יספק את הצורך של הבורדר קולי בפעילות ויספק גם לכם נחת רבה. תהליך האילוף מאפשר לכלב להסתגל למשחקים ולטיולים, להבין מהם הגבולות בכל תרחיש, להגיב לשם ולפקודות בסיסיות ובאופן כללי לשתף פעולה.
  • גבולות בתוך הבית – האנרגיות הרבות של הבורדר קולי עלולות להוביל לנזקים בתוך הבית, גם בלי כוונה רעה כמובן. הצבת גבולות ברורים תמנע את הנזקים הנ"ל, ובפרט מומלץ לעשות זאת כשיש בבית גם ילדים קטנים (בורדר קולי הוא כלב אידיאלי למשפחה עם ילדים – גם בזכות הידידותיות שלו וגם הודות לגנים של רועה הצאן שיש בו ושגורמים לו לשמור על הפעוטות). אגב, מטרה זו רלוונטית גם עבור אילוף גורי לברדור, מאותה סיבה.
אילוף בורדר קולי בגישה חיובית
כלב בורדר קולי (תמונה: Canva Pro)

למה עבור בורדר קולי אילוף בגיל צעיר הוא מתנה?

בדיוק כמו ילדים, שלומדים הרבה יותר מהר כשהם צעירים, כך גם כלבים. בהתאם, אילוף גורים מניב תוצאות טובות מאוד, ובפרט נכון הכלל הזה לגבי הבורדר קולי. כך למשל את החשיפה המבוקרת לגירויים שונים כדאי מאוד להתחיל כבר בסביבות גיל 6-7 שבועות – כשמבססים בשלב מוקדם תגובות נכונות, הסיכוי להתפתחות פחד או תוקפנות בהמשך הוא אפסי, והכלב גדל עם יכולת להכיל גירויים ולהתנהל מתוך רוגע אמיתי.

כמה עולה אילוף כלבי בורדר קולי?

העלות של אילוף בורדר קולי נקבעת בהתאם למטרות שנבחרו לתהליך. בזכות היכולת של כלבים מגזע זה לקלוט במהירות מידע חדש, ולהטמיע תוך זמן קצר התנהגויות רצויות, ברוב המקרים התהליך יהיה יחסית מהיר, דבר שבא לידי ביטוי גם במחיר. באתר תמצאו מחירון אילוף כלבים כללי, ובטבלה שלפניכם מפורטים המחירים של השירותים המבוקשים ביותר:

מהו המחיר של שיעור אילוף בורדר קולי?

280-500 ש"ח

מחיר למפגש אחד. בסדרת מפגשים המחיר לכל שיעור יהיה נמוך יותר

כמה צריך לשלם על אילוף כלב בורדר קולי למשמעת בסיסית?

1,500-4,000 ש"ח

סדרה של 5-8 מפגשים

מהי העלות הכנת בורדר קולי לתינוק חדש?

800-1,500 ש"ח

שניים או שלושה מפגשים במרבית המקרים

כמה גובה מאלף כלבים על חינוך למניעת נזקים בבית?

700-1,200 ש"ח

ייעוץ מקצועי ראשוני - ללא התחייבות מצדכם

כחלק מהמחויבות של טופ אילוף לשירות בסטנדרטים גבוהים, אנחנו מעניקים ייעוץ ראשוני ללא עלות וגם ללא התחייבות מצדכם, אלא רק מהצד שלנו – לספק תועלת אמיתית. אתם מוזמנים לפנות אלינו עם כל שאלה לגבי אילוף בורדר קולי (או כל כלב אחר: אילוף מלטז, פיטבול, רועה גרמני, כלב כנעני, אילוף פודל טוי וכו').

השאירו פרטים ונשמח לעזור:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא אילוף בורדר קולי:

האם ניתן לאלף גם כלב בורדר קולי מבוגר?

כן, בזכות האינטליגנציה והמזג הנוח של בורדר קולי אילוף בגיל מבוגר מייצר תוצאות טובות במקרים רבים, ובעיקר הרמוניה מוצלחת בין המשפחה לבין הכלב.

האם חשוב להבריש את הפרווה של כלבי בורדר קולי?

כן, לכלבים מגזע זה יש גם פרווה עבה וארוכה שנועדה להגן עליהם מגשם, וגם פרווה יחסית קצרה וחלקה להגנה מהקור. בגלל הסמיכות חשוב להבריש את הפרווה פעם או פעמיים בשבוע, באופן יסודי.